Braki w dostawach prądu wcale nie są rzadkością. Szczególnie latem oraz w konkretnych regionach kraju może to być nadmiernie częsta sytuacja. Warto jest z tego powodu wiedzieć, co zrobić jak nie ma prądu.

Gdy zauważymy, że w domu czy mieszkaniu nie ma prądu warto zanim skontaktujemy się z firmą, która dostarcza prąd, sprawdzić takie informacje:

  • czy prądu brakuje tylko u nas czy w całej okolicy,
  • czy nie w domu tylko światła, czy nie ma też prądu w gniazdkach.
    Jeśli mamy dostęp do telefonu komórkowego, w którym możemy skorzystać z Internetu wówczas warto dowiedzieć się jak sprawdzić dlaczego nie ma prądu.

Ogłoszone naprawy sieci elektrycznej

Brak prądu może wynikać z realizowanych i zaplanowanych prac przy sieci elektrycznej. Wówczas brak prądu wynika z odłączenia go przez firmę, która realizuje remont, wymianę elementów sieci elektrycznej. Najczęściej firmy realizujące takie działania informują o tym w formie ogłoszeń.

Problemy jedynie ze światłem

Jeśli urządzenia elektroniczne działają, ale nie ma w domu światła lub światło jest jedynie, w niektórych pomieszczeniach wówczas może okazać się, że problemem są korki. Gdy w domu zamontowana jest instalacja z bezpiecznikami topikowymi warto jest mieć kilka zapasowych, co pozwala na wymianę korka, który uległ przepaleniu, na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *